Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

jako sygnatariusz Porozumienia Wielkopolskiego, Opolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna zorganizowała wyjazd na Protest 6 października 2015r., który odbędzie się w Warszawie. Protest jest wspólną manifestacją Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, NSZZ Solidarność, Związku Zawodowego Lekarzy Weterynarii Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej i Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Medicus Veterinarius. W manifestacji biorą udział członkowie Naszej Izby, urzędowi lekarze weterynarii, pracownicy powiatowych inspektoratów weterynarii, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu, Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Opolu.

Ze względu na duże zaangażowanie wśród załogi w wyjazd na manifestację do Warszawy, zorganizowaliśmy dwa pojazdy:

autobus 49 miejscowy (wyjeżdża z Prudnika, potem Krapkowice, Opole, Kluczbork)

bus 8 miejscowy (wyjeżdża z Opola prosto do Warszawy)

Manifestanci na czas przejazdu i pobytu w Warszawie będą ubezpieczeni, mają zapewniony posiłek w drodze powrotnej, nie ponoszą kosztów przejazdu.

Koordynatorem wojewódzkim wyjazdu jest Kol. Bartek Kulka, ustali on zasady organizowania sprzętu i logistykę podczas przemarszu, zabieramy:

zielone, jednorazowe fartuchy chirurgiczne i czepki, kamizelki odblaskowe z napisem Inspekcja Weterynaryjna, transparenty – nasze banery przekazane przez Izbę inspektoratom powiatowym, chorągiewki, trąbki sygnałowe, gwizdki itp.

Plan wyjazdu, na miejsce proszę przybyć na 15 min. przed wyjazdem:

4:00 Prudnik, parking przy Lidlu, (autobus 49 miejsc, Kol. Bartek Kulka – Kierownik grupy, tel. 730 008 807)

4:30 Krapkowice, Orlen przy rondzie na trasie krajowej 45 do Opola (autobus 49 miejsc)

5:00 Opole, parking przed WIW Opole (autobus 49 miejsc)

5:00 Opole, parking przed WIW Opole, bus 8 miejsc (Kol. Agnieszka Szewczyk-Sadowska - Kierownik grupy – tel. 602 159 889, Aleksandra Centner, Małgorzata Wiesiołek, Brygida Włodarczyk, Justyna Stefaniak, Marzena Franek, Anna Marciniak, Beata Kujawa)

5:45 Kluczbork, parking naprzeciwko szpitala, ul. Skłodowskiej-Curie (autobus 49 miejsc)

6:00 Przejazd do Warszawy

11:00 Zbiórka na parkingu Torwaru w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej

12:00 Protest pod Urzędem Rady Ministrów, potem przejście Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną, ul. Kruczą, ul. Wspólną pod MRiRW

15:00  Zakończenie manifestacji, przejście grupami na parking Torwaru

15:30 – 16:00 wyjazd z Warszawy