W dniu 9 października 2015r. ukazało się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wysokości opłaty związanej z wydaniem paszportu w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym, od 24 października 2015r. (sobota) wynagrodzenie lekarza weterynarii za wydanie paszportu wynosi 70 zł, zaś koszt paszportu 30 zł,

razem 100 zł za wydanie paszportu, poniżej treść rozporządzenia. (red.)

Z komunikatu KIL-W z dnia 8 października 2015r.:

Informujemy, iż w następstwie dzisiejszego protestu środowiska lekarzy weterynarii na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ukazał się komunikat, w którym w sposób nierzetelny i specjalnie wprowadzający w błąd przedstawiono fakt podwyższenia opłaty za wydanie paszportu dla zwierząt towarzyszących podróżnym.

Uprzejmie informujemy, że nie było to zgłaszane jako postulat i nie było przedmiotem negocjacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Porozumieniem Wielkopolskim.

Wnioski w sprawie podwyższenia opłaty za wydanie paszportu dla zwierząt towarzyszących podróżnym przedstawiła Panu Ministrowi Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna V kadencji w pismach z lat 2009-2013, a następnie Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna VI kadencji w pismach z dnia 4 września 2014 r. oraz z 9 i 11 lutego 2015r. i było to przedmiotem osobnych negocjacji ostatni raz kilka miesięcy temu.

Kolejny raz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi manipuluje faktami próbuje poróżnić nasze środowisko dla swoich partykularnych interesów, aby zamaskować niechęć lub nieumiejętność rozwiązania problemów podległej mu instytucji, jaką jest Inspekcja Weterynaryjna.

lek. wet. Jacek Łukaszewicz

Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej