Komunikat w sprawie ofert sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych na portalach internetowych.

UWAGA !!! BARDZO WAŻNE!!

Szanowni Państwo, lekarze weterynarii, hodowcy i właściciele zwierząt

W związku z pojawiającymi się na portalach internetowych nielegalnymi ofertami sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych, pragnę podziękować Państwu za liczne zgłoszenia przekazywane do Głównego Inspektoratu Weterynarii w przedmiotowej sprawie. 

Wśród oferowanych do sprzedaży leków weterynaryjnych znajdują się zarówno produkty posiadające kategorię dostępności „wydawany z przepisu lekarza - Rp”, jak również te, które nie posiadają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce i nie mogą być stosowane w leczeniu zwierząt w naszym kraju. Państwa reakcja na niezgodne z prawem działanie osób umieszczających oferty sprzedaży leków weterynaryjnych stanowi więc pożądaną postawę społeczną.

Przypominam, że zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych weterynaryjnych stanowi poważne naruszenie obowiązujących zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi.

Należy pamiętać, że prowadzenie obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymiw formie sprzedaży wysyłkowej stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt oraz zdrowia publicznego. Osoby nielegalnie wprowadzające produkty lecznicze weterynaryjne do obrotu powinny liczyć sięz poważnymi konsekwencjami prawnymi. Pragnę nadmienić, że administratorzy portali współpracują z Inspekcją Weterynaryjną i każdorazowo po zgłoszeniu nielegalnej działalności, usuwają oferty sprzedaży, które niestety po kilku dniach pojawiają się ponownie. Jednocześnie uprzejmie informuję, że aktualny wykaz dopuszczonych do obrotu w Polsce produktów leczniczych weterynaryjnych jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod następującym linkiem:http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/urzędowy-wykaz-produktów-leczniczych

Główny Lekarz Weterynarii

Bogdan Konopka

Licznik

Odsłon artykułów:
970986
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com