Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

zapraszają lekarzy weterynarii z całej Polski

na Rajd Weterynaryjny Rochaś XI

KOMUNIKAT KOMANDORA RAJDU z dnia 15 czerwca 2021 r.

W związku z trudnymi warunkami, głęboką pokrywą śniegową (miejscami utrzymuje się blisko 1 m zmrożonego śniegu, łańcuchy są zasypane) oraz potencjalnym niebezpieczeństwem uczestników Rajdu odwołuję zaplanowane wejście na Rysy

Igor Kochanowski

Rajd odbędzie się w Gorcach 25-27 czerwca 2021 r. Nasze wypady mają już legendę, mają wspaniałą atmosferę, fun, i młodzieńczą energię. Ta impreza jest dedykowana dla miłośników turystyki górskiej, rodzin z dziećmi, dla turystów młodych i starych, razem wchodzimy na górę, razem się bawimy - jest to wspaniałe doświadczenie, którego nie warto ominąć.

Ponżej trochę faktów.

Baza zarezerwowana w Pensjonacie Willa nad Dunajcem, ul. Kokoszków 36, Nowy Targ – około 35-40 miejsc noclegowych, pokoje 2,3 osobowe, w każdym pokoju znajduje się łazienka, lodówka, TV, ceny przystępne: 50 zł za nocleg dla dorosłego, dzieci do 3 lat bezpłatnie, dzieci od 3 do 10 lat z 50% zniżką, śniadanie dla dorosłego 17 zł, śniadanko dla dziecka 9 zł bez względu na wiek - rekomendujemy wykupienie śniadań.

Dla turystów wybierających sie na Turbacz przyjazd w piątek, kolacja grillowa połączona z odprawą od 19:00.

Rajd będzie jednoetapowy.

W sobotę wszyscy turyści wyruszą na Turbacz 1315 m n.p.m., dla najsłabszych jest możliwość podjechania samochodem wysoko na Kowaniec, Oleksówki 11 – tam mamy obiecane miejsca parkingowe - za poleceniem Pana Artura, u jego ciotki, ale nawet wybierając wejście z pensjonatu nie powinno być większych trudności.

Podsumowanie rajdu planujemy w sobotę na kultowej biesiadzie weterynaryjnej - zasady biesiady są już nam doskonale znane, każdy przywozi różne mięsiwa, przetwory, sałatki, dodatki.

Rezerwację prowadzi Komandor Rajdu Kol. Igor Kochanowski, tel. 606479555, www.wet-opole.pl, ilość miejsc ograniczona, co determinuje aktywność przy zapisach, wysokość zaliczki ustalimy w najbliższym czasie.

Trasę i godzinę wejścia na Turbacz ustalimy podczas odprawy, która odbędzie się w piątek około 20:00 w Bazie Willa nad Dunajcem, przekażemy również najważniejsze zasady komunikacji podczas Rajdu, telefony alarmowe i inne ustalenia dotyczące przemarszu.

Proponowana Trasa wejścia na Turbacz:

Z naszej Bazy jest 2,6 km do Kowańca przy kościele, odcinek ten można przejść pieszo lub podjechać samochodem, stamtąd szlakiem zielonym, przez Oleksówkę (ewentulanie można zacząć od samej Oleksówki, parking u Gaździny, będzie krócej o 1,7 km) do schroniska PTTK pod Turbaczem, potem szlakiem czerwonym na sam Turbacz - czas przejścia 3:00 h, 8,1 km, 672 m podejść, 14 m zejść.

Zejście z Turbacza:

Szlakiem czerwonym do Schroniska PTTK po Turbaczem, potem szlakiem żółtym/zielonym na polanę Długie Młaki, i dalej szlakiem żółtym przez piękne polany do Kowańca na punkt startu - czas przejścia 2:07, 8,1 km, 65 m podejść, 723 m zejść.

 

z koleżeńskim pozdrowieniem
Marek Wisła