Informuję, że w dniu dzisiejszym, w siedzibie Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu, spotkałem się z Dyrektorem Generalnym UKS Panem Robertem Wojewódką, w rozmowach uczestniczyła również Pani Ewa Roczniak. Spotkanie miało charakter interwencyjny, związany z informacjami o nakładaniu mandatów karnych na lekarzy weterynarii - za nieprawidłowo wydrukowany paragon fiskalny, który wg kontrolujących inspektorów nie zawierał jednoznacznej nazwy wykonanej usługi.

W trakcie rozmowy Pan Dyrektor wysłuchał naszych argumentów, popartych cytowanym już wcześniej pismem Podsekretarza Stanu Macieja Grabowskiego, które przedstawiły "usługę weterynaryjną"  jako jednoznacznie wskazującą na jej charakter, wynikającą z działalności zakładu leczniczego dla zwierząt, nieposiadającego w swoim asortymencie innych usług. Obawy przed rozbiciem "usługi weterynaryjnej" na te o węższym zakresie, np: leczenie małych zwierząt, leczenie dużych zwierząt, lecznictwo egzotycznych, diagnostyka kotów, usługi weterynaryjne dentystyczne itp. rodzi zagrożenie, że podczas kolejnych kontroli inspektor UKS zawsze będzie mógł zarzucić, że usługa zapisana na paragonie nie jest dostatecznie jednoznaczna, co może być podstawą do nałożenia mandatu karnego.

Dyrektor przyjął te wyjaśnienia i obiecał, że po uzgodnieniu stanowiska z Dyrektorem Izby Skarbowej, w poniedziałek 3 marca 2014r. podczas kolejnego spotkania zapadnie ostateczne ustalenie.

Marek Wisła

wpis: mw.24.02.2014

Licznik

Odsłon artykułów:
766296
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com