W dniu 25 lutego 2022 r. odbyło się zorganizowane w Naczęsławicach spotkanie rolników, samorządowców i lekarzy weterynarii poświęcone kryzysowi w hodowli świń i zagrożeniu ASF na Opolszczyźnie.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy wiceprezesa Karola Treffona, brali w nim udział hodowcy świń, senator Beniamin Godyla, Antoni Konopka członek zarządu Województwa Opolskiego, starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko, prezes naszej Izby Sebastian Konwant, wiceprezes Marek Wisła oraz dr Piotr Krasowski, spotkanie dokumentowały liczne ekipy telewizyjne i radiowe.

Podczas spotkania, które najpierw odbyło się na terenie gospodarstwa w Naczęsławicach, wskazywano na dramatycznie niskie ceny skupu żywca wieprzowego, likwidowanie stad świń z powodu nieopłacalności hodowli. Natomiast lekarze weterynarii wskazywali na zagrożenie ASF, które może całkowicie pogrążyć hodowlę świń. Część robocza dyskusji była przeprowadzona w Pawłowiczkach. W urzędzie Gminy przedyskutowano możliwe scenariusze, w tym dotyczące zwalczania ASF i powołania zespołu doradczego ASF przy Wojewodzie Opolskim. Szczegółowe propozycje zostały przekazane Panu senatorowi Beniaminowi Godyli.

Licznik

Odsłon artykułów:
1458741
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com