Apel
Prezesa KRL-W w sprawie pomocy dla obywateli ogarniętej wojną Ukrainy
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
polscy lekarze weterynarii,


na wstępie chciałbym Wszystkim Państwu serdecznie podziękować za spontaniczny odruch serca, solidarność, chęć niesienia pomocy obywatelom ogarniętej wojną Ukrainy. Ogromna ilość inicjatyw i pomysłów płynących z naszego środowiska jest naprawdę imponująca. Jednak podjęcie przemyślanych i skutecznych działań wymaga w pierwszym rzędzie rozpoznania potrzeb ukraińskich lekarzy weterynarii i ich rodzin, centralnej koordynacji pomocy i zaplecza logistycznego, które może zapewnić Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna we współpracy z izbami okręgowymi i powołanymi w tym celu organizacjami rządowymi.
Pierwszym celem Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej winna być pomoc dla rodzin ukraińskich lekarzy weterynarii, którzy jako uchodźcy wojenni przybywają do naszego kraju. W związku z powyższym apeluję do Państwa o zgłaszanie Waszej możliwości i gotowości zapewnienia naszym ukraińskim koleżankom i kolegom tymczasowych miejsc zakwaterowania. Jednocześnie informuję, że osoby wymagające tej pomocy będą weryfikowane przez naszego koordynatora na Ukrainie. Proszę o przesyłanie Państwa deklaracji pomocy w tej sprawie wraz z adresem i danymi kontaktowymi bezpośrednio do naszego koordynatora w Polsce lek. wet. Zbigniewa Wróblewskiego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Ze względów formalnych proszę o załączenie do maila podpisanej czytelnie zgody na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania pod linkiem) oraz o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się pod linkiem undefined
Drugim zadaniem Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną będzie rozwiązywanie problemów związanych z napływem zwierząt towarzyszących przybywających do Polski wraz z uchodźcami.
Trzecim zadaniem będzie pomoc instytucjonalna ukraińskim lekarzom weterynarii już po wojnie w odbudowie i rozwinięciu lecznictwa weterynaryjnego na terenie Ukrainy. Do tego celu będą służyły ewentualne zbiórki pieniędzy i leków weterynaryjnych.
Ponieważ wszystkie te działania wymagają przygotowania rozwiązań prawnych i logistycznych, a także nawiązania kontaktów z innymi organizacjami mogącymi udzielić nam pomocy proszę o powstrzymanie się od pochopnych i spontanicznych działań, które mogą przynieść odwrotne od zamierzonych skutki. Powinniśmy działać w sposób przemyślany, ostrożny, a zarazem skuteczny.
Apeluję więc o rozwagę i niepodejmowanie samodzielnych i nieskoordynowanych działań. Dla tych z Państwa, którzy chcą działać osobiście i natychmiast podajemy kontakt do strony rządowej undefined


Bądźmy razem z naszymi Koleżankami i Kolegami Lekarzami Weterynarii z Ukrainy!
lek. wet. Marek Mastalerek
Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

Licznik

Odsłon artykułów:
1061500
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com