W dniu 23 kwietnia 2015r. nasz Kolega Józef Kluczniok otrzymał Medal Św. Rocha z Montpellier z rąk Kanclerza Kapituły Marka Wisły. 

Medal jest wręczany corocznie znanym postaciom środowiska weterynaryjnego, godnie reprezentującym zawód lekarza weterynarii. 

Uroczyste wręczenie medalu odbyło się w przytulnym, opolskim mieszkaniu Kolegi, w którym czuć artystyczną duszę, na ścianach obrazy, płaskorzeźby, niczym w galerii sztuki. Nasz Kolega jest płodnym twórcą. Maluje obrazy w oleju opierając się w swojej stylistyce na rosyjskich romatykach (obrazy są widoczne na ścianie za postaciami), rzeźbi też w drewnie, tutaj styl nie ma znaczenia, bo są to próby stworzenia kolażów różnych manier od orientalnych ornamentów po kubizm. Ciekawe płaskorzeźby, które są jednocześnie zegarami stanowią wizytówkę artysty. Podczas rozmowy, w której uczestniczyła synowa Dorota i syn Piotr, Kolega Józef Kluczniok wspominał o swojej weterynarii i artystycznych dylematach, technice rzeźbienia, dłutach, ale też o braku odpowiedniego materiału do rzeźbienia.

Przekazując w imieniu członków Naszej Izby życzenia zdrowia, pogratulowano sukcesów zawodowych i artystycznych.

(red.) 

 Biuletyn: 30.04.2015

 

Licznik

Odsłon artykułów:
1456028
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com