„ Zuzia, powiedz mi, czy ty śnisz? Bo ja śnię! Tu jest przepięknie!!!!!”  Powiedziała Natalka oglądając taniec z ogniem podczas Święta Weterynarii w Przysieczy 24.05.2015 r. Z niecierpliwione dzieciaki oczekiwały kolejnego spotkania ze słodkim szopem, dziarskimi kucykami, kózkami i groźnie wyglądającym indykiem, który niczym stróż pilnował podwórka gospodarstwa Państwa Lipińskich.

Okazja pojawiła się bardzo szybko.

     Dzień Dziecka zorganizowanego 7 czerwca br. przez Prezesa i Radę Opolskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej był tym dopełnieniem.

    Do gospodarstwa Państwa Lipińskich w Przysieczy przybyła ponad 50 –tka młodszych i starszych pociech wraz z rodzicami i dziadkami. Było pyszne jedzenie, grill, sałatki, najlepsze ciasto pod słońcem, ale przede wszystkim wspaniała zabawa dla dzieciaków. Do wyboru mnóstwo atrakcji – konkurs plastyczny, tańce w strojach z minionej epoki, konkursy rzutu cebulą do kosza, wyścigi w workach, przeciąganie liny, przejażdżki na grzbiecie zacnego kucyka i osiołka, bliższe i dalsze przejażdżki bryczką po okolicy, zabawa w drewnianej warowni, malowanie buziek, zabawy z małymi kózkami i wiele innych. Nie można było się nudzić.

    Szukając wytchnienia od szalonej zabawy, dzieciaki mogły obserwować zwierzaczki, które mieszkają w gospodarstwie. Tak, więc podglądały szanowanego pana szopa, małe króliczki, brykające kózki, kury, konie i jaskółki gniazdujące w stajni.

    Rodzice też mogli spróbować swoich sił między innymi w przeciąganiu liny, co nie skończyło się dla liny dobrze. W zapasie była nowa, grubsza, która odcisnęła piętno na ciałach niektórych uczestników.

    Zabawa trwała do wieczora, dzieci i ich opiekunowie byli myślę zachwyceni. Samo miejsce jak i jego mieszkańcy nie zawiedli tych, którzy odwiedzają gospodarstwo często oraz tych, którzy byli tu po raz pierwszy.

    Dziękujemy właścicielom oraz sponsorom za pomoc w zorganizowaniu tego bardzo miłego spotkania a dzieciom i ich opiekunom za wspaniałą zabawę i zapraszamy już za rok.

Sebastian Konwant

Zapraszamy do Galerii (red.) 

Licznik

Odsłon artykułów:
1458691
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com