Dnia 5 czerwca 2016 r. Opolska Izba Lekarsko Weterynaryjna, już po raz trzeci zorganizowała dla naszych mniejszych i większych milusińskich Weterynaryjny Dzień Dziecka, który podobnie jak w zeszłym roku został zorganizowany w Przysieczy, w gospodarstwie Państwa Lipińskich. Frekwencja okazała się być rekordowa, bowiem wzięło w nim udział, blisko 70 dzieciaków.

 

       Pogoda dopisała, więc dzieci mogły cieszyć się wszystkimi atrakcjami przygotowanymi przez gospodarzy.

Najwięcej radości sprawiły przejażdżki na kucykach i osiołku, oraz wycieczki wozem konnym po okolicy. W międzyczasie odbywały się zawody w rzucie cebulą do celu, biegi w workach, przeciąganie liny.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego nasze zmagania w przeciąganiu liny:  Weterynaryjny "horror".

     Niewątpliwą atrakcją był pokaz pojedynku na szable pomiędzy członkami działającej przy gospodarstwie grupie kawaleryjskiej, po którym dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił walcząc ze sobą gumowymi szablami.

 

     Sporo pozytywnych emocji budziły również wszystkie stworzenia, mieszkające w gospodarstwie państwa Lipińskich; konie, kucyki, kozy, świnki, króliczki, kury, dumny indor, zagubiona gęś i szop pracz wyciągający z klatki swoje chude paluszki, żeby dostać, choć mały kawałek banana.

 

     Jak zawsze gospodarze zadbali również o nasze podniebienia. Można było wybierać pomiędzy wspaniałymi specjałami z grilla, sałatkami i pysznym ciastem. Każdy mógł się najeść do syta.

     Dziękujemy gospodarzom za cudowną atmosferę i zabawę, koniom i kucykom za ciężką pracę, którą wykonały, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, rodziców, dziadków.

     Wam wszystkim dziękujemy za przybycie a szczególnie kochanym dzieciom, którym życzymy szalonych przygód podczas wakacji i obiecujemy, że spotkamy się znów za rok, a gdzie? Zobaczymy!

lek. wet. Sebastian Konwant

Zapraszamy do Galerii - tam są zdjęcia z Dnia Dziecka

Licznik

Odsłon artykułów:
1458739
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com