Na ręce Prezesa Naszej Izby wpłynęło zaproszenie Łódzkiej Izby Lekarsko–Weterynaryjnej do uczestnictwa w kongresie Praktyki Weterynaryjnej Vetforum wraz z targami Vetmedica - organizowanych w Łodzi, w dniach 22-23 kwietnia 2017 r.

            Przyjemność reprezentowania przypadło kol. Sebastianowi Konwantowi (wiceprezesowi OILW, dopisek red.), który uczestniczył w pierwszym dniu uroczystości. Rozpoczęła się ona wręczeniem nagrody Chirona dla dr Zbigniewa Blimke, który zdaniem Kapituły medalu jest najlepszym popularyzatorem wiedzy weterynaryjnej w 2017 (wzmianka o laureacie w Życiu Weterynaryjnym nr 6). Podczas kongresu obecna była również Pani Minister Ewa Lech, która odpowiadała na pytania dotyczące bieżącej sytuacji, głównie związanej z łączeniem Inspekcji. 

            Sam  Kongres Praktyki Weterynaryjnej to sesje naukowe zakresem swoim obejmujące tematycznie szereg dziedzin leczenia zwierząt towarzyszących i gospodarskich z możliwością indywidualnego wyboru  wykładów. Zaproszeni wykładowcy to praktycy–specjaliści, których zadaniem jest przedstawienie badań i osiągnięć w leczeniu trudnych przypadków klinicznych zwierząt. Tegoroczny kongres odpowiadał na pytania z zakresu badania pacjenta onkologicznego, prawidłowej diagnozy i leczenia.

Poruszono skomplikowaną tematykę rozrodu koni,   diagnostykę zwierząt egzotycznych oraz  typowych problemów zdrowotnych w stadach bydła mlecznego. Interesującą sesją była z pewnością ta, na której omówiono aktualne problemy w produkcji i ochronie zdrowia trzody chlewnej. Tak, więc Łódzkie spotkania weterynaryjne stały się jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń dla tych, którzy chcą stale podnosić kwalifikacje zawodowe.

           Natomiast Targi Vetmedica skierowane są do środowiska lekarzy weterynarii, kadry naukowej, inspekcji weterynaryjnej, personelu pomocniczego, studentów, uczniów techników weterynaryjnych oraz wszystkich związanych i zainteresowanych tą dziedziną. Skupiają one producentów i dystrybutorów sprzętu, akcesoriów, żywności, wyposażenia i urządzeń medycznych; firmy farmaceutyczne, ze sprzętem diagnostycznym i laboratoryjnym, wydawnictwa branżowe oraz instytucje związane ze środowiskiem weterynaryjnym. W tegorocznych targach uczestniczyło ponad 70 przedsiębiorców z kraju i ze świata.

            Na zakończenie przekazując podziękowania w imieniu Opolskiej Izby, otrzymałem od Prezesa Izby Łódzkiej zaproszenie do uczestnictwa w przyszłorocznym spotkaniu.

Zrelacjonował

lek. wet. Sebastian Konwant

Licznik

Odsłon artykułów:
1458812
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com