Okres świąteczny jest dla nas czasem magicznym, pełnym refleksji, ale też czasem zabieganym, pełnym obowiązków. Czasem na zakończenie wszystkiego co niedokończone. W tym wszystkim udało nam się jednak, wzorem lat poprzednich, pomyśleć o innych i zrobić coś ważnego. Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu jakim było nagranie płyty z naszym udziałem. Organizatorem całego zamieszania jest Stowarzyszenie Ambasada Sukcesu w Opolu, z którym co raz częściej współpracujemy. Chętni przedstawiciele naszej Izby mieli zaszczyt zaśpiewać z laureatami Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Nagraliśmy piosenkę świąteczną, a dochód z wydanej płyty, jak co roku, został w całości przeznaczony na cele dobroczynne.

15 grudnia 2018 r. o godzinie 10.00 zebraliśmy się pod budynkiem Radia Opole. Nie spodziewaliśmy się, że ten z pozoru nieprzystępny budynek za chwilę nie będzie miał przed nami żadnych tajemnic. Nim przystąpiliśmy do nagrania, pod przewodnictwem Andrzeja Czubińskiego zajrzeliśmy w każdy kąt. Pan Andrzej wprowadził nas w niesamowity radiowy świat, mogliśmy niemal cofnąć się w czasie słuchając opowieści o pierwszych „radiowcach”, o początkach radia Opole i radia  w ogóle, oglądając eksponaty  i zasiadając w nowocześnie wyposażonych studiach. Wprowadzenie w odpowiedni nastrój mogliśmy przystąpić do rzeczy.

Urszula Giedrojć-Brzana oraz Igor Kochanowski, Pani dyrygent

Płytę nagrywaliśmy w profesjonalnym Studiu M. Opolską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną reprezentowali: Igor Kochanowski, Urszula Giedrojć-Brzana, Anna Brzana i Katarzyna Zymek-Kułak. Nagranie trwało około godziny, zajęli się nami profesjonaliści Dla każdego z nas było to doświadczenie bardzo ciekawe i ekscytujące, gdyż na co dzień nikt z nas się tym nie zajmuje.

Kasia Zymek-Kułak oraz Anna Brzana

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu i że będzie nas, przedstawicieli Izby, dużo więcej. Zachęcamy wszystkich do dołączania się razem ze swoimi bliskimi do wspólnego świątecznego śpiewania dla dobra innych.

Urszula Giedrojć-Brzana

Licznik

Odsłon artykułów:
1458742
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com