Janusz Kielar,

zmarł 4 stycznia 2020 r.

nasz Kolega, którego dzisiaj żegnamy, urodził się w czasie wojny 19 kwietnia 1941 roku w Gorlicach, w rodzinie inteligenckiej. Jego ojciec był zasłużonym dla ziemi prudnickiej pedagogiem. Janusz dorastał i kończył szkoły tu w Prudniku, a następnie podjął studia na wydziale weterynarii w Wyższej Szkole Rolniczej we Wrocławiu.

Studia ukończył w 1965 roku i po stażu podjął pracę w powiatowym zakładzie weterynarii w Prudniku na stanowisku powiatowego inspektora sanitarnego.

Całe swoje życie zawodowe, czyli 46 lat pracy poświęcił weterynarii. Tworzył podwaliny nadzoru sanitarno–weterynaryjnego nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego. Miałem zaszczyt korzystać z rozległej wiedzy doktora w tym obszarze.

Od lipca 1999 roku jeszcze większym zaszczytem było dla mnie wspólne kierowanie Inspekcją Weterynaryjną w Prudniku, bowiem doktor Janusz został Zastępcą Powiatowego Lekarza Weterynarii. Funkcję tę sprawował do czasu przejścia na emeryturę – 31 maja 2011 roku.

Człowiek prawy i praworządny, wymagający ale i wyrozumiały, erudyta o szerokich horyzontach intelektualnych, dystyngowany, skromny, zorganizowany w pracy, empatyczny i ciepły tworzył ze swoją małżonką Wandą obdarzone wzajemnym uczuciem zgodne małżeństwo. I tu chciałbym skierować pod adresem brata doktora wraz z jego rodziną, a przede wszystkim do Pani Wandy serdeczne wyrazy współczucia w tak trudnej chwili, kiedy opuściła ich najbliższa osoba. Pomimo tego, że doktor ciężko i długo chorował trudno się pogodzić z jego odejściem ale najcenniejsze to pozostanie pamięć.

Aktywność zawodowa została doceniona w przyznanych odznaczeniach regionalnych, resortowych i państwowych: jak w 1979 roku za wzorową pracę w służbie weterynaryjnej,              w 1980 roku zasłużony Opolszczyźnie, a w 1985 roku doktor został odznaczony srebrnym krzyżem zasługi.

Jakim był człowiekiem doktor to pokazuje niebo, które dzisiaj rozświetliło się tą jasnością, którą doktor Janusz Kielar zaniósł tam do Pana Boga.

Tam czeka na niego wieczny pokój.

Cześć jego pamięci.

Chylimy czoła, pamiętamy i dziękujemy, że byłeś doktorze z nami – pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Prudniku oraz koleżanki i koledzy z Opolskiej Izby                             Lekarsko–Weterynaryjnej, twoi przyjaciele,

Spoczywaj w spokoju – Januszu.

Mowa pożegnalna wygłoszona przez dr Franciszka Kobylańskiego podczas pogrzebu 10 stycznia 2020 r.

Licznik

Odsłon artykułów:
1458669
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com