Wiesław Dzik

zmarł 21 września 2020 r.

ur. 24 marca 1955 r. w Bytomiu, tam też ukończył szkołę podstawową. Szkołę średnią ukończył w 1975 r., jako absolwent Technikum Weterynaryjnego w Nysie, tam też poznał przyszłą żonę Halinę. Po ukończeniu Technikum przez rok pracował w Wojewódzkim Zakładzie Weterynarii w Katowicach, po czym rozpoczął studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W trakcie studiów był ślub z Haliną, potem urodziły się dzieci, najpierw Alicja, potem Wojciech. Po ukończeniu studiów w 1982 r., pracował przez rok w Zakładach Mięsnych w Rybniku. Od 15 grudnia 1983 r. zatrudniony w Wojewódzkim Zakładzie Weterynarii w Opolu. W latach 1984-1993 pracował w Stadninie Koni w Prudniku – gospodarstwo Koźle, w Stacji Hodowli i Unasieniania w Raciborzu, potem w Galvecie, a od 2000 r. prowadził własny gabinet weterynaryjny. Założył również zakład pozyskiwania surowicy końskiej od źrebnych klaczy. W 2010 r. ukończył studia specjalizacyjne z zakresu rozrodu zwierząt. Przeszedł na emeryturę w marcu 2020 r.

Aktywnie uczestniczył w pracach Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, był delegatem na Zjazd Krajowy, członkiem Rady Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej V i VI kadencji, a w ostatniej kadencji Zastępcą Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Był super kolegą, wyważonym, spokojnym i prostolinijnym. Wyróżniającym się w koleżeństwie. Utrzymywał kontakty z kolegami i koleżankami z klasy nyskiego Technikum.

Miał bardzo szerokie zainteresowania. Jego hobby była kynologia, opera i literatura. Ale jego największą pasją była Rodzina i Konie, bo był koniarzem – hodował konie, leczył konie, wyjeżdżał na zawody sportowe do Paryża i wielu innych miejsc. Gdy był młody interesował się sportem, piłką ręczną (założył zespół piłki ręcznej) i siatkówką.

red. Marek Wisła

Licznik

Odsłon artykułów:
1458824
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com