Teodor Olszewski

zm. 30 listopada 2022 r.

urodził się 19 listopada 1960 r. w Jaryszowie (gmina Ujazd, powiat strzelecki). Dyplom dojrzałości uzyskał po ukończeniu Technikum Hodowlanego  przy Zespole Szkół Rolniczych w Izbicku w 1980  r. Studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Weterynarii Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1985 r.

 W okresie od 3 września do 20 grudnia 1985 r. odbył służbę wojskową w Szkole Podchorążych Rezerwy w Grudziądzu w specjalności ogólnokwatermistrzowskiej, a od 3 stycznia do 28 sierpnia 1986 r. służył w  Jednostce  Wojskowej w Elblągu jako lekarz weterynarii na fermie trzody chlewnej.  Został awansowany Uchwałą Rady Państwa z dnia 12 października 1987 r. na stopień podporucznika.

Po ukończeniu stażu zawodowego w W.Z.Wet. Opole pracował jako ordynator w PZLZ Strzelce Opolskie, następnie jako kierownik Zakładowego PZLZ przy PGR Siedlec  do  30 września 1990 r. Po czym prowadził praktykę lekarsko-weterynaryjną  we własnym  Gabinecie  Weterynaryjnym w  Grzeboszowicach, w powiecie strzeleckim, a od 24 lipca 2017 r. w Izbicku.

W Grzeboszowicach założył szczęśliwą rodzinę z Teresą, wychowali troje dzieci, doczekali się czworo wnucząt, które były jego wielką chlubą i radością.

Teoś – tak wszyscy ciepło go nazywali był wspaniałym, oddanym rodzinie, przyjaciołom, znajomym wyjątkowym człowiekiem. Swoje życiowe zadania traktował jako służbę rodzinie, przyjaciołom oraz poprzez fachową, zaangażowaną pracę zawodową swoim pacjentom i ich właścicielom. Miał poczucie więzi z całym środowiskiem weterynaryjnym. Rolnicy i przyjaciele darzyli go ogromnym zaufaniem i szacunkiem. Zawsze doradził i pomagał, a przy tym każdemu poprawiał humor swoimi żartami.

Pomimo wiecznego braku czasu, miał też swoje pasje i zainteresowania – winnica, konie, pielgrzymki czy narty z rodziną. W 2013 r. założył „Winnicę Rodzinną Ćwielong-Olszewski”. Na początku  traktowana była hobbistycznie, a od maja 2017 r. po dopełnieniu wszelkich formalności, wyprodukowane wina są sprzedawane na miejscu oraz w wielu restauracjach i sklepach na terenie całej Polski. Wina z jego winnicy wygrywały liczne konkursy na skalę europejską i są doceniane w Polsce jak i w Europie.

Człowiek tak długo żyje, jak długo pozostaje w ludzkiej pamięci. Teoś na zawsze zostanie w naszej pamięci. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale tej pustki po nim nic nie wypełni.

Spoczywaj w pokoju..

Opr. Ilona Ceglarz/ Antoni Krupnik

Licznik

Odsłon artykułów:
1479123
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com