W związku z zatorami płacowymi dotyczącymi urzędowych lekarzy weterynarii, wykonujących w imieniu powiatowego lekarza weterynarii czynności urzędowe w nadzorowanych zakładach m.in. rzeźniach i przetwórniach mięsa, Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej podjęli działania zmierzające do likwidacji zatorów płacowych. Zaplanowano rozmowy z Opolskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii w Opolu, Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Opolu, Wojewodą Opolskim.

Dodatkowo, przekazano interpelację na środowe posiedzenie Rady Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, dotyczącą środków, które należy podjąć, zarówno przez wyznaczonych urzędowych lekarzy weterynarii, jak i przez PLW. O kolejnych działaniach będziemy na bieżąco informować.

Prezes OILW

Interpelacja str. 1