W związku ze wzrastającą liczbą przypadków telazjozy u żubrów,  dr Bogdan Konopka Główny Lekarz Weterynarii kieruje do lekarzy weterynarii wolnej praktyki prośbę, aby podczas praktyki lekarsko-weterynaryjnej zwracali szczególną uwagę na objawy mogące nasuwać podejrzenie telazjozy u bydła.

pismo GLW

Zamieszczamy pismo Głównego Lekarza Weterynarii dr Bogdana Konopki dotyczące profilaktyki przeciw tasiemcom u psów przemieszczanych do Wielkiej Brytanii.

pismo GLW

 

Biuro Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej informuje kierowników zakładów leczniczych dla zwierząt o konieczności złożenia do 15.03.2021 r.  zbiorczego zestawienia danych o rodzajach i ilościach odpadów.

Sprawozdanie składamy tylko i wyłącznie poprzez rejestr BDO:

link do BDO

W imieniu naszego kolegi lek. wet. Wojciecha Nowaka zwracamy się do Koleżanek
i Kolegów z prośbą o pomoc w leczeniu wnuka Kosmy Nowaka, który walczy
z siatkówczakiem obuocznym. Nowotwór jest wyjątkowo złośliwy. Pomóc możemy poprzez przekazanie 1% na KRS 0000037904 cel szczegółowy 38716 NOWAK KOSMA. Kosma 10 lutego skończy 10 miesięcy. Od 5-go miesiąca życia walczy o zdrowie.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

Informujemy kierowników zakładów leczniczych dla zwierząt, że od początku roku obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie recept (Dz.U. z 2020 r. poz. 2424).

W opisanym rozporządzeniu § 4 ust. 10 dotyczy recept wystawianych przez lekarzy weterynarii:

  • pkt. 1, który dotyczy leków narkotycznych z grupy I-N i II-P wszedł w życie od początku stycznia (recepty z wtórnikiem),
  • natomiast pkt. 2, dotyczący leków psychotropowych z grup III-P i IV-P wejdzie w życie od 1 lipca br. (zwykłe recepty).

Według tego rozporządzenia wojewódzki inspektor farmaceutyczny, właściwy wg miejsca zamieszkania lekarza weterynarii, będzie wydawał zakres liczb będących unikalnym numerem identyfikującym recepty na wymienione grupy leków.

Jak się dowiedzieliśmy, na razie nie ustalono wzoru wniosku o przydzielenie numerów recept weterynaryjnych.

Kontakt z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Opolu:

tel. 77 453 98 24

ePUAP: /WIFOPOLE/skrytka

z poważaniem

Marek Wisła

prezes OIL-W

Poniżej pismo, jakie wystosował Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej kierowane do Opolskiej Izby Lekarskiej i Izby Pielęgniarek i Położnych

Licznik

Odsłon artykułów:
647670
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com