Aktualności

Kondolencje dla Kol. Sławomira Gołysia

Naszemu Koledze

lek. wet. Sławomirowi Gołysiowi

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci

Ojca

składają Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krapkowicach wraz z pracownikami

Kondolencje dla Kol. Marka Salachny

Naszemu Koledze

lek. wet. Markowi Salachnie

wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci

Ojca

składają Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krapkowicach wraz z pracownikami

Pismo do Wojewody Opolskiego_24.04.2020

W związku z pismami Wojewody Opolskiego Pana Adriana Czubaka, dotyczącymi wstrzymania podwyżek w Inspekcji Weterynaryjnej oraz brakiem jednoznaczności, czy jest to związane również z wzrostem wynagrodzeń w sferze budżetowej przwidzianym w Ustawie budżetowej, przekazaliśmy pismo w tej sprawie do Pana Wojewody.

Pismo do Wojewody w sprawie wzrostu wynagrodzeń określonego w Ustawie budżetowej

Marek Wisła

Prezes Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

Ważna informacja dla ZLZ_COVID-19

 

Pierwotny pakiet Tarczy Antykryzysowej został rozszerzony i obecnie Mikropożyczka 5000 zł jest dostępna również dla samozatrudnionych przedsiębiorców.

 Pożyczka może być udzielona do kwoty 5000 zł, posiada oprocentowanie stałe, które wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski i może być spłacana w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez 3 miesiące od dnia jej udzielenia. Można uznać jednak, że jest to pożyczka bezzwrotna, jeżeli tylko zamierzacie prowadzić działalność nieprzerwanie przez okres 3 miesięcy od momentu wzięcia pożyczki. Tak więc składamy wniosek, otrzymujemy 5000 zł i po 3 miesiącach składamy wniosek o umorzenie pożyczki, w którym musimy oświadczyć, że nie zawiesiliśmy działalności.

 W linku znajdziecie informacje dotyczące tego jak złożyć wniosek praca.gov.pl

We wniosku o pożyczkę musimy oświadczyć, że: zapoznaliśmy się z zasadami ubiegania się o środki funduszu pracy na pozyskanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy, wszystkie informacje, które zawarliśmy we wniosku oraz dane zamieszczone w załączonych dokumentach są prawdziwe, jesteśmy mikroprzedsiębiorcą w rozumieniu art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy – Prawo Przedsiębiorców, prowadziliśmy działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r., nie otrzymaliśmy nigdy wcześniej mikropożyczki (tj. nie ubiegamy się o nią drugi raz), nie złożyliśmy wniosku w innym urzędzie pracy (analogicznie nie ubiegamy się o nią drugi raz), zobowiązujemy się do wykorzystania środków z pożyczki zgodnie z jej przeznaczeniem.

 

Wnioski składamy do Powiatowego Urzędu Pracy i teraz ważne - wnioski można składać dopiero po ogłoszeniu naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy. Wiele urzędów prowadzi już nabór. KTO PIERWSZY TEN LEPSZY. Pula pieniędzy jest ograniczona - jeżeli skończą się środki na udzielenie pożyczki, przedsiębiorca trafia do grupy oczekującej.

 

Wniosek można złożyć nie wychodząc z domu za pomocą profilu zaufanego,

jest on łatwy do wypełnienia,

Marek Wisła

prezes OIL-W

 

COVID-19 działania OIL-W

Informacja dotycząca funkcjonowania Opolskiej Izby lekarsko-Weterynaryjnej

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi funkcjonowania naszej Izby w czasach zarazy, wyjaśniam poniżej:

  1. Biuro OIL-W funkcjonuje na zasadzie zdalnej, pisma można kierować ePUAP-em, mailem, pocztą tradycyjną, bądź w wyjątkowych sytuacjach osobiście w każdy czwartek od 12:00 do 16:00, tel. w zakładce Kontakty;
  2. w ciągu miesiąca od ogłoszenia zmiany pracy Biura Izby, odbyło się jedno posiedzenie Prezydium i jedno posiedzenie Rady OIL-W, obydwa spotkania na zasadzie telekonferencji;     

    Czytaj więcej: COVID-19 działania OIL-W

"Ozusowanie" umów PLW z urzędowymi lekarzami weterynarii

Mając na uwadze liczne zapytania kierowane do izb lekarsko-weterynaryjnych dotyczące wpływu przewidzianego w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej” zwolnienia z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec - maj 2020 r. na „ozusowanie” umów zlecenia zawieranych z powiatowymi lekarzami weterynarii w celu realizacji zadań z wyznaczenia, Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna pragnie wskazać co następuje:

 

Czytaj więcej: "Ozusowanie" umów PLW z urzędowymi lekarzami weterynarii

Wesołego Alleluja

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy,

 

mimo zarazy życzenia pozostają niezmienne,

nasze pragnienia i nasze marzenia również,

życzę, byśmy wszyscy przetrwali w nadziei na lepsze czasy,

życzę, byśmy nie utracili wiary w człowieka

oraz pojęli sens Wielkiej Nocy,

ciesząc się zdrowiem własnym i naszych rodzin,

 

Prezes Marek Wisła wraz z Radą Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

 

 

Licznik

Odsłon artykułów:
525359
Joomla Templates - by Joomlage.com