Aktualności

Pielgrzymka Lekarzy Weterynarii na Jasną Górę - 11.06.2017 r.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Lekarzy Weterynarii na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca 2017 r.

Planujemy zorganizowanie pocztu sztandarowego, który będzie towarzyszył uroczystościom, pozostałe okręgowe izby lekarsko-weterynaryjne zapewniły o uczestnictwie w pielgrzymce. W zakresie logistyki dojazdu, przebiegu pielgrzymki i posiłku, osobami odpowiedzialnymi za organizację grupy opolskiej są Kol. Maria Ostrowska i Kol. Antoni Krupnik. Zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce przyjmuje Biuro Izby: tel. 774574813. Poniżej zaproszenie przesłane przez o. Jerzego Brusiłę

Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

 

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO UDZIAŁU W XXV JUBILEUSZOWEJ PIELGRZYMCE LEKARZY I SŁUŻB WETERYNARYJNYCH NA JASNĄ GÓRĘ

PREZESÓW RADY KRAJOWEJ ORAZ OKRĘGOWYCH IZB LEKARSKO-WETERYNARYJNYCH

Pielgrzymka odbędzie się w drugą niedzielę czerwca, 11 czerwca 2017 roku (tak jak w poprzednich latach). Program 25. Pielgrzymki Lekarzy Weterynarii na Jasną Górę jest następujący:

12.00 Rozpoczęcie Pielgrzymki: Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu

13.30 Konferencja i spotkanie Pielgrzymów w Kaplicy św. Józefa (przed murami Jasnej Góry)

15.00 Droga Krzyżowa po Wałach Jasnogórskich

16.00 Zakończenie Pielgrzymki i błogosławieństwo przy pomniku św. Jana Pawła II

Jest to wydarzenie nie tylko religijne (25 Pielgrzymek) ale i samorządowe, społeczne i zawodowe. Może to być okazja do dziękczynienia za minione ćwierćwiecze samorządu lekarsko-weterynaryjnego w Polsce, wprowadzenie do XI Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii w Poznaniu 23-25 czerwca br. i dobry początek nowych kadencji Krajowych i Okręgowych naszych samorządów. Bardzo proszę, jeśli to możliwe, o zmobilizowanie się w grupy pielgrzymkowe (autokarowe, jak to dawniej bywało), z rodzinami i przyjaciółmi. Warto będzie pokazać obecnością w Częstochowie w tym dniu – 11 czerwca – znaczenie polskiej weterynarii nie tylko w ochronie ludzi i zwierząt ale i w sile wiary społeczności weterynaryjnej.

Zatem liczę przede wszystkim na obecność Prezesów Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych z ich pocztami sztandarowych, w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Z powodu małej powierzchni w prezbiterium Kaplicy Cudownego Obrazu (przed kratą) zalecałbym tylko jedną osobę do trzymania sztandaru opartego o posadzkę (nie będzie możliwości ustawienia stojaka) – mam nadzieję, że nie będzie to zbyt ciężkie... Proszę ze sztandarami przyjść do zakrystii głównej bazyliki około pół godziny wcześniej, przed Mszą św. około 11.30.

Do zobaczenia w Częstochowie!

o. Jerzy Brusiło OFMConv

krajowy duszpasterz lekarzy weterynarii

 

Licznik

Odsłon artykułów:
287583
Joomla Templates - by Joomlage.com