Aktualności

II Weterynaryjny Spływ Kajakowy - 8 lipca 2017 r.

Będąc pod wrażeniem zeszłorocznego spływu kajakowego Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej zapraszamy na kolejną edycję, którą zaplanowaliśmy na sobotę 8 lipca 2017 roku, na godzinę 14:00.


 

 

W tym roku spłyniemy rzeką Mała Panew z miejscowości Turawa. Nasz kajakowy operator (firma http://www.splywykajakoweturawa.pl/) oferuje nam trzy trasy do wyboru, w zależności od chęci i stopnia przygotowania (4 – 8 – 12 km, odpowiednio 1 – 2 – 3 godziny, opisy poszczególnych tras na stronie operatora).

Będziemy korzystać z kajaków dwuosobowych (do kajaka mieści się „na trzeciego” dziecko). Z doświadczenia wiemy, że odcinek rzeki, którym popłyniemy jest spławny nawet przy niskich stanach wody. Zdecydowanie polecamy najdłuższą trasę, mimo konieczności przenoszenia kajaków (pomożemy!). Po dopłynięciu do celu (gdziekolwiek go wybierzemy) operator przewozi nas na miejsce rozpoczęcia.

Spotykamy się o godz. 14:00 w Turawie, ul. Ogrodowa 7, w miejscu gdzie znajduje się baza firmy Spływy Kajakowe Turawa.

Miejsce Zbiórki


Po zakończeniu spływu mamy jeszcze jedną propozycję. Zapraszamy na wspólne ognisko na Wyspie Brzozowej nad Jeziorem Dużym w Turawie.

Opis z FB, wprowadzony przez Komandora Wojtka Kułaka:

Sam spływ potrwa tyle ile trzeba. Tak jak wcześniej pisałem do wyboru są trzy długości trasy, które nasz operator opisuje jako 4, 8 i 12 km, a czas potrzebny do przebycia 1, 2 i 3 godziny. Liczę, że będzie tak ładnie, że nikt nie będzie chciał kończyć inaczej niż na 3 bazie. Oczywiście pozostawiam wybór trasy do Waszego rozeznania. Nie trzeba się deklarować.
Kończymy zatem spływać ok 18:00 i przemieszczamy się do pozostawionych przy przystani środków lokomocji. Przewozi nas operator, mam nadzieję snując opowieść o historii Jeziora Turawskiego.
Następnie przenosimy się na Wyspę Brzozową przy Ośrodku Jowisz nad Jeziorem Dużym. Tam będzie można skorzystać z pryszniców i zająć miejsca w namiotach.
Ok 20-20:30 zaczniemy ognisko. Przypominam o zabraniu odpowiedniego prowiantu i napojów.
Ciszy nocnej nie przewidujemy. Pobudki też nie. Śniadanie ok 9-10. Dokładnie jeszcze nie wiem:)
 Do ok 11:00 musimy się wyprowadzić z namiotów, liczę na pomoc przy zwijaniu części obozowiska ...


 Dla chętnych oferujemy nocleg w harcerskich namiotach (namioty 4 osobowe – 2 komory, wyposażone w materace wojskowe, wymagane własne śpiwory i dla chętnych dodatkowe materace np. dmuchane) - biesiada weterynaryjna z ogniskiem i atrakcjami (zabieramy ze sobą pełne zaprowiantowanie).
Koszt udziału: 50 zł za kajak, 10 zł od osoby nocleg w namiocie. Możliwość wykupienia śniadania w pensjonacie Jowisz za 13 zł od osoby (tuż obok naszego biwakowiska).

Serdecznie zapraszamy - atrakcje gwarantowane.

Liczba uczestników ograniczona. Zapisy i wszystkie informacje u Komandora Spływu Wojciecha Kułaka, nr tel. 602522112. Zgłoszenia do 15 czerwca 2017 r.

Wpłata na konto Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: PKO BP SA I / O OPOLE
Nr 36 1020 3714 0000 4702 0097 0400 - proszę podać imię i nazwisko, ilość osób, dopisek: KAJAKI

Licznik

Odsłon artykułów:
327446
Joomla Templates - by Joomlage.com