Zapraszamy Koleżanki i Kolegów na kolejny weterynaryjny rajd turystyczny, który organizujemy tym razem wspólnie z Izbą Śląską. Trwając w uporze zdobycia Korony Gór Polskich, po czterech wypadach w Sudety, atakujemy we wrześniu najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne 1257 m n.p.m.

Nasz Rajd Rochaś V nie wymaga zbytniego przygotowania fizycznego i jest kierowany nawet dla turystów amatorów. Czas wejścia ze Szczyrku, gdzie jest nasza baza wynosi około 2 godz. 30 min. Pensjonat Kaprys, gdzie będzie nasz pobyt oferuje miejsca noclegowe ze śniadaniem w cenie 55 zł za osobę dorosłą, 40 zł za dziecko do lat 12. Wszystkie aktualności na naszym fanpage'u.

Komandorami Rajdu są:

• Kol. Kasia Wierzbinka – tel. 728 812 495 (Izba Śląska)

• Kol. Igor Kochanowski – tel. 606 479 555 (Izba Opolska).

Ze względu na konieczność rezerwacji pensjonatu – jeżeli będzie taka potrzeba zarezerwujemy jeszcze miejsca w sąsiednim pensjonacie, prosimy o wstępną deklarację uczestnictwa w Rajdzie do 19 czerwca 2017 r. do godz. 16:00 poprzez zgłoszenie telefoniczne do Komandora opolskiego, czyli Igora Kochanowskiego oraz mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Członkowie Izby Śląskiej zgłaszają uczestnictwo do swojego Biura.

Plan Rajdu:

• przyjazd wieczorem 1 września 2017 r. (piątek) – lekka kolacja przy ognisku;
  • w sobotę, po śniadaniu wyjście w góry o godz. 10:00;
  • część turystów, jeżeli ich siły opuszczą, może ostatni, najbardziej stromy odcinek pokonać kolejką linową;
  • w Schronisku PTTK pod Skrzycznem około 12:30 – 13:00 wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Rajdzie Weterynaryjnym Rochaś V + lekki posiłek;
  • zejście do pensjonatu ok. 16:00 – 17:00;
  • biesiada przy ognisku i grillu od 18:00 do rana ( jak zwykle);
  • w niedzielę po śniadaniu możliwość indywidualnego wypadu w góry lub powrót do domu.

Zasady uczestnictwa:

• przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz mail i telefon kontaktowy;
  • dojazd we własnym zakresie z Opola ok. 190 km, A4 potem gierkówka do Bielska-Białej i dalej do Szczyrku;
  • podczas wędrówki zejście ze szlaku i wcześniejszy powrót należy zgłaszać Komandorowi Rajdu;
  • biesiada weterynaryjna: przywozimy z domu mięsiwa, kiełbasy na grilla, wszystko co można upiec na ognisku + kiszone ogórki, chleb i inne specjały oraz wodę, obowiązuje zasada wspólnego stołu;
  • wpisujemy chętnych na listę, decyduje kolejność zgłoszenia, jeżeli będzie b. dużo chętnych zrobimy listę rezerwową, doświadczenie pokazuje, że zawsze ok. 10 % uczestników rezygnuje w ostatnim czasie przed imprezą;
  • do 31 lipca 2017 r. należy wpłacić na konto Izby Opolskiej (tylko uczestnicy grupy opolskiej) wyliczoną kwotę, w tytule przelewu podać imię i nazwisko wraz z dopiskiem Rochaś V.

z turystycznym pozdrowieniem