Informujemy, że Prezes i Rada OIL-W postanowili odwołać kulig weterynaryjny w Beskidzie Śląskim w związku z narastającym zagrożeniem COVID-19.

Tradycyjny góralski kulig z dużymi saniami, w okolicach Kubalonki koło Wisły wraz z dojazdem autobusowym i obiadem w karczmie, może być otwarciem imprez naszej Izby po długich covidowych ograniczeniach.

Przewidujemy częściowe dofinansowanie dla uczestników - koszt 140 zł wg oferty biura turystycznego. Rada ustaliła, że każdy lekarz weterynarii i jedna osoba towarzysząca będzie miała dofinansowanie w kwocie 70 zł, natomiast pozostałe osoby z rodziny płacą pełną opłatę czyli 140 zł.

Daty imprezy - 26 lutego 2021 r.

Bogaty program zamieszczamy poniżej.

Oczywiście wyjazd jest uzależniony od stanu covidowego zagrożenia.

Wstępne deklaracje proszę składać do kolegów:

Karola Treffona 699 842 364 i Andrzeja Wójciaka 605 732 197

w terminie do 20 stycznia 2022 r.

Poniżej pełna oferta organizatora Kuligu - Biuro Podróży Tempo:

Zapraszamy na wspaniały kulig po przepięknych terenach Przełęczy Kubalonka, która  jest jedną z lepiej znanych miejsc w Beskidzie Śląskim. Trasa przejażdżki biegnie szlakiem turystycznym w kierunku Stecówki. Jadąc tą trasą można podziwiać piękno beskidzkiego lasu, rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami. Pęd koni oraz beskidzka muzyka wprawią w nastrój góralskiego klimatu. Całość   dodatkowo uświetni miła atmosfera palącego się ogniska w góralskiej kolybie.

Zbiórka w godzinach porannych, wyjazd i przejazd do Wisły. Od godziny 12:00 kulig*  z Przełęczy Kubalonka przez Szarculę po Stecówkę (czas trwania 1,5 godziny, długość trasy 7 km). Przejażdżka zakończona jest biesiadą w  Góralskiej Kolybie – obiad w towarzystwie muzyki góralskiej
(ok. 2 godziny).

Przejazd i czas wolny na kawę (1,5 godziny) w centrum Wisły.

Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

*w przypadku niepogody (braku śniegu) kuligi odbywają się na kołach.

CENA:  140  PLN/os. dla min. 40 os.

CENA:  170  PLN/os. dla min. 20 os.

CENA ZAWIERA:

• Przejazd autokarem turystycznym
  • Ubezpieczenie NNW
  • Ok. 1,5 h kulig na saniach
  • Obiad regionalny w Góralskiej Kolybie: kwaśnica z żeberkiem, karczek z grilla, herbata z cytryną
  • Muzyka góralska na żywo

CENA NIE ZAWERA: Grzaniec  - 8 zł/os.